odmładzająca fryzura

Wydaje się, że granica, za którą kobieta zaczyna dostrzegać upływający czas, to wiek lat czterdziestu. Znamy jednak sposób, dzięki, któremu można przesunąć tą granicę w czasie, jest nim zmiana fryzury!

Widoczne zmiany w wyglądzie

W okolicach czterdziestki skóra twarzy i rąk powoli traci jędrność, tworzą się bruzdy wokół ust, w kącikach oczu pojawiają się wyraźniejsze zmarszczki mimiczne, a włosy – dotąd bujne, gęste i błyszczące tracą swoje walory, zaczynają wypadać i matowieć. By spowolnić te naturalne zmiany większość kobiet, szczególnie te czynne zawodowo, zaczyna stosować kosmetyki odpowiednie dla wieku dojrzałego, częściej odwiedza kosmetyczkę, fryzjera lub wizażystę. W ten właśnie sposób stara się ująć wizualnie, chociaż parę lat, i jeżeli trafi na profesjonalistów – te triki na pewno się udadzą.

Fryzury które odmładzają

Odpowiednio obcięte, ufarbowane i ułożone włosy mogą zdziałać optyczne cuda. Jeżeli dotychczasowa fryzura nie ujmowała kobiecie lat, profesjonalny wizażysta lub fryzjer na pewno dobrze doradzi w kwestii ułożenia włosów, a czasami również zmiana koloru spowoduje, że klientka poczuje się młodziej i atrakcyjniej.

Do stylizacji najlepiej nadają się włosy półdługie lub kończące się na ramionach. Z takiej długości, ułożenie odpowiedniej fryzury jest najbardziej wykonalne, gdyż w razie potrzeby, ich długość można regulować na różne sposoby poprzez: podcięcie, spięcie lub wycieniowanie, ułożenie fal lub loków sprawi, że fryzurka będzie bardziej puszysta i lekka a włosy będą lepiej się układać.

Zawsze modny „BOB”

Najbardziej modną i uniwersalną fryzurą, którą można modelować na różne sposoby, jest ścięcie włosów na tak zwanego „boba”. Dzięki dłuższym włosom można wystylizować grzywkę, która ukryje zmarszczki na czole, doda oczom tajemniczości i złagodzi linię rysów twarzy w momencie, gdy czoło jest zbyt wysokie, by je w całości odsłonić. Przedziałek umieszczony na środku lub z boku głowy spowoduje odsłonięcie rysów twarzy — z „lepszego” profilu — w momencie, gdy zrobiony zostanie na boku, lub przy gęstych i grubych włosach — przedziałek umieszczony symetrycznie pośrodku głowy, pozwoli włosom na miękkie okolenie twarzy.

Zasadniczo każda zmiana fryzury może odmłodzić twarz, pod
warunkiem, że tego zadania podejmie się profesjonalista.

Miss Polonia elite Fashionphilosophy Opole Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej Schwarzkopf Professional InStyle Takara Belmont