najlepsza fryzura do sukienki
Wybór eleganckiej sukienki to tak naprawdę połowa sukcesu do modowego ideału. W dzisiejszych czasach oprócz makijażu i różnorodnych dodatków, kluczowy jest także dobór odpowiedniej fryzury. W pierwszej kolejności należy pamiętać o tym, że fryzura nie tylko musi idealne pasować do kształtu twarzy, ale przede wszystkim musi doskonale współgrać z dekoltem sukienki. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie są najlepsze fryzury do sukienek.

Stylowe sukienki zapinane wysoko na szyi

Klasyczny kok, który upięty jest wysoko na czubku głowy jest doskonałą propozycją przede wszystkim dla wysokich kobiet, które preferują sukienki zapinane wysoko na szyi. Aby uzyskać idealną fryzurę wystarczy dokładnie rozczesać włosy gładko przy głowie i starannie związać w wysoko upięty kucyk. Włosy można owinąć dookoła nasady kucyka tworząc stylowy koczek. Dzięki eleganckim szpilką można zabezpieczyć włosy. Przy takiej fryzurze doskonale sprawdzą się także sztuczne kwiaty, które można zamocować z jednej strony koczka.

Modna sukienka w stylu empire lub boho

Kobiety, które lubią sukienki w stylu boho albo empire, powinny wybierać fryzury upięte częściowo do góry, które dodatkowo ozdobione są świeżymi kwiatami. Aby uzyskać interesującą fryzurę wystarczy na wilgotne włosy nałożyć specjalny balsam modelujący do loków albo zwykłą piankę. Po wysuszeniu włosów można je lekko podkręcić. Najlepszy efekt uzyskamy, gdy delikatnie rozczeszemy włosy u nasady, starając się jednocześnie nadać im objętości na czubku głowy. Miejsce podpięcia włosów można zasłonić świeżymi kwiatami.

Sukienki z asymetrycznym dekoltem

W Polsce bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się modne sukienki z asymetrycznym dekoltem, do których najlepiej pasuje duży, sprężysty kucyk. Aby osiągnąć ciekawy efekt można zaczesać włosy do tyłu w wysoki kucyk i doczepić treskę, która idealnie dopasowana będzie do kolorów naszych włosów. Miejsce łączenia można schować poprzez owinięcie nasady kucyka pasmem własnych włosów. Koniec kucyka można dodatkowo podkręcić do góry na grubej szczotce.

Sukienki bez ramiączek

Do sukienek bez ramiączek najlepiej pasować będą z kolei eleganckie koki na bok. Najlepiej podkręcić włosy na średnich wałkach i zdecydowaną większość z nich zaczesać na bok. Warto zadbać również o to, nadać naszym włosom objętości nie tylko na górze głowy, ale również po bokach. Pozostałe sekcje można podkręcić i bardzo delikatnie upiąć w luźny kok.

Podsumowanie

W dzisiejszych czasach projektanci oferują bardzo wiele różnorodnych sukienek, dzięki którym można stworzyć nieziemskie kreacje. Na szczęście współcześni fryzjerzy także mają bardzo wiele do zaoferowania, dlatego też bez żadnego większego problemu do każdej sukienki można dopasować idealną fryzurę.

Miss Polonia elite Fashionphilosophy Opole Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej Schwarzkopf Professional InStyle Takara Belmont