Grzywka curtain bags to jedna z najmodniejszych fryzur tego roku. W przeciwieństwie do baby bangs, a więc tzw. mikrogrzywki, curtain bang jest bardzo uniwersalna, a przy tym niezwykle kobieca. Wprawdzie trend ten przebijał się już jakiś czas temu, ale dopiero w tym roku zagościł na dobre. Na taką fryzurę stawia coraz większa liczba kobiet.

Grzywka maskująca niedoskonałości

Curtain bang to po prostu grzywka, która opada na czoło z obu jego stron. Eksperci są zdania, że grzywka tego rodzaju pasuje do każdej kobiety. To fryzura ponadczasowa i bardzo stylowa. Obecnie coraz częściej stawiają na nią również gwiazdy. To oczywiście przekłada się na zainteresowanie wśród innych kobiet. Niektórzy są nawet zdania, że cięcie to jest w stanie poprawić rysy twarzy. Na pewno curtain bang wysmukla rysy twarzy i pomaga zakryć jej ewentualne mankamenty takie jak szerokie policzki czy nieregularne rysy. Taka fryzura sprawdza się przy każdej twarzy, nawet tej nieco pyzatej.

Na czym w zasadzie polega curtain bang?

Prawdziwa curtain bang powinna być nieco uniesiona przy pomocy okrągłej szczotki. Taka fryzura najlepiej prezentuje się w lekkim, nieco artystycznym nieładzie. Tak zresztą nosi ją wiele gwiazd ze świata filmu czy muzyki. Przed laty taką fryzurę nosiła m.in. słynna Brigitte Bardot. Teraz grzywka curtain bang wróciła na dobre. Nie powinno się to w najbliższym czasie zmienić, w końcu to fryzura prosta, elegancka i ponadczasowa zarazem.

Czy warto zdecydować się na curtain bangs?

Grzywka, która zmienia rysy twarzy curtain bang cieszy się w ostatnim czasie ogromną popularnością. Stawiają na nią także największe gwiazdy. Jak wygląda taka grzywka w praktyce? Ma formę długich zasłon rozchodzących się na boki. Grzywka curtain bang poprawia rysy twarzy, a dodatkowo można układać ją na wiele różnych sposobów. Może być puszysta i gęsta lub gładka i cienka. Niezależnie od wybranego wariantu zawsze prezentuje się stylowo i modnie. Takie cięcie wylansowała po raz pierwszy w latach 70. ubiegłego wieku francuska aktorka Brigitte Bardot. Wypromowana przez nią fryzura nie wymaga także szczególnej pielęgnacji.

Wydaje się więc, że ponadczasowa i dobrze wycieniowana grzywka curtain bang nie ma w zasadzie żadnych wad, a wręcz przeciwnie – same zalety. Prezentuje się efektownie, a jednocześnie poprawia rysy twarzy.


Miss Polonia elite Fashionphilosophy Opole Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej Schwarzkopf Professional InStyle Takara Belmont